ERÜ - İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

ERÜ İİBF 2. Kariyer Günleri Başladı - İşletme Bölümü Oturumları Tamamlandı

24/5/2021

ERÜ İİBF Dekanlığı ve ERÜ İİBF Kariyer Ofisi tarafından 2. düzenlenen ERÜ İİBF Kariyer Günleri etkinliği 24 Mayıs 2021 Pazartesi günü 11.00'de yapılan açılış oturumu ile başladı. 

Çevrimiçi olarak düzenlenen etkinliğe; Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış, Dekanımız Prof. Dr. Faik Bilgili ile akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Dekanımız Prof. Dr. Faik Bilgili, düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler vererek, “Kariyer günlerinin amacı öğrencilerimizde kariyer bilincini oluşturmak, öğrencilerimizin meslek seçimlerinde doğru karar vermelerini sağlamak, stajlarında öğrencilerimize rehberlik hizmeti oluşturmak. Hem lisans dönemlerinde hem de mezuniyet sonrasında iş sahasında en etkili bir şekilde birikimlerini kullanmalarını sağlamaktır” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Çalış da açılışta yaptığı konuşmasında etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Erciyes Üniversitesi’nin her alanda başarılı ve köklü bir üniversite olduğuna dikkat çeken Rektörümüz Çalış, “ Üniversitemiz ülkemizde 11 araştırma üniversitesinden birisidir. Hangi alanda bir başarı varsa ilk 10’da muhakkak Erciyes Üniversitesi var. Böyle bir üniversitenin rektörü olmakta beni çok gururlandırıyor. 43 yıllık mazisi olan köklü ve gelenekleri olan bir üniversiteyiz” dedi.

Göreve geldikleri günden bu yana öğrenci ve araştırma odaklı bir üniversite olmaya gayret gösterdiklerini dile getiren Rektörümüz Çalış, sözlerine şöyle devam etti:

“Özellikle birçok alanda bu kadar başarılı bir üniversite olmamızda öğretim üyelerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bu başarılar üniversite olarak hepimizin başarısıdır. İnanın öğrencilerimiz ile gurur duyuyorum. YÖK tarafından açıklanan karnede öğrenciler tarafından yapılan projelerde en çok proje yapan üniversiteyiz. Bu öğrencilerimizin sadece eğitim-öğretim değil, proje araştırma- geliştirme çalışmalarında ne kadar fazla işin içerisinde olduklarının göstergesi ve buda çok önemli. Geleceğin bilim adamlarının, geleceğin öğretim üyeleri ve iş insanlarının araştırma ve geliştirmeye verdikleri önem bizleri mutlu eder.”

Öğrencilerin her zaman yanında olduklarının da altını çizen Rektörümüz Çalış, “Erciyes Üniversitesi gurur duyulacak ve kaliteli bir üniversite. Bizler öğrencilerimiz ile gurur duyuyoruz. Üniversitemizden mezun olan öğrencilerimiz Erciyes Üniversitesi mezunuyum diye göğüslerini gererek gezebilirler. Herkesin hayranlık ile baktığı bir üniversiteyiz. Bu yüzden böyle bir üniversitede eğitim almaktan ve mezun olmaktan tüm öğrencilerimizin gurur duyması gerekiyor” şeklinde konuştu.

Açılış oturumunun ardından İşletme Bölümü oturumlarına geçildi. 11.30'da Hepsiburada İK Grup Başkanı Esra BEYZADEOĞLU ve13.00'te Kuveyt Türk Hazine ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yrd. Dr. R. Ahmet ALBAYRAK'ın konuşmacı olarak katıldığı oturumlar yapıldı. 15.00'te başlayıp 16.30'da tamamlanan günün son oturumunda ise fakültemiz İşletme Bölümü'nden mezun olmuş ve farklı alanlarda çalışan eski öğrencilerimiz deneyimlerini paylaştı.