+90 352 207 66 66 (30026)

     

       Bilgi İşlem Grubu fakültemizin bilgi teknolojilerine verdiği önemin bir yansımasıdır. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bilgi İşlem Merkezi'nin omurgasını teşkil eden grubumuz, eğitim faaliyetlerinde bilgi teknolojilerinin en üst seviyede kullanılmasını hedeflemektedir. Kurulduğumuz 2000 yılından bu yana okulumuzda bir çok proje ve faaliyet gerçekleştirdik. Ayrıca aynı süre zarfında Erciyes Üniversitesi'ne bağlı diğer birimlere de destek verdik..

       Takım çalışmasını öğrendiğimiz ve öğrendiklerimizi uygulama imkanı bulduğumuz Bilgi İşlem Grubu sayesinde iş hayatına daha iyi hazırlandığımızı düşünmekteyiz. Her geçen gün artan bilgi ve tecrübemizle kendine güveni tam bireyler haline gelmeyi amaçlamaktayız. 2000 yılında kurulan Bilgi İşlem Grubu'na her dönem birinci ve ikinci sınıf öğrencilerinden yeni üyeler kabul edilmektedir. Yoğun talep nedeniyle mülakatla yeni üye alımları gerçekleştirilmektedir. Mülakatta başarılı bulunan adaylar dört ay süreyle genel bilgisayar eğitimine tâbi tutulmakta ve eğitim sonunda uzmanlaşmak istedikleri alanlara göre bölümlere dahil edilmektedir. Grubumuzda kaldıkları süre boyunca aldıkları eğitimi başarıyla bitiren üyelere uzmanlık alanlarına göre "Uzmanlık Sertifikası" verilmektedir.

       Takım çalışmasını benimseyen grup üyelerimiz, Bilgi İşlem Grubu'ndaki eğitimlerini başarıyla tamamladıktan sonra kolaylıkla iş bulabilmektedirler. Şu ana kadar grubumuzdan mezun olan öğrenciler Kayserispor, Par Güvenlik, İstikbal, Netkom Bilgisayar, BTM Bilgisayar ve Akbank gibi kuruluşlar tarafından istihdam edilmişlerdir. Bilgi İşlem Grubu üyeleri arasından öğrenci değişim programları aracılığıyla yurtdışında eğitimini sürdürmekte olan öğrenciler de mevcuttur.

FACEBOOK
ÇALIŞMALARIMIZ