BİLGİSAYAR KULLANIMI I

Gerek özel sektör ve gerekse kamu sektörü, çalışanlardan belirli bir düzeyde bilgisayar bilgisi istemektedirler. Hatta bazı kurumlar, iş başvurularında hangi düzeyde bilgisayar bilgi ve tecrübesine sahip olunduğunu kanıtlayan bir belge de talep ederler. Mezunlarımız bu tip belge yerine geçen transkript belgesini, Bilgisayar Kullanımı I dersini başarı ile geçtiğini göstermesi bakımından kullanabilmektedirler.

Bazı bilgisayar kullanıcıları, zaten bilgisayarları tanıdığını düşünür.  Bazıları da tam tersine bilgisayar konusunda bilgi sahibi olmadıklarından yakınır. Sonuçta İşletme, İktisat ve Maliye bölümünü seçerek gelen öğrenciler de bu iki gruba dahildir. Bu dersin amacı, bilgisayar konusunda öğrencileri belirli bir bilgi seviyesine ulaştırmaktır.

Bilgisayar Kullanımı I dersi, öğrencilere bilgisayar genel kültürü yanında, meslek hayatları boyunca sürekli kullanacakları bazı programları öğretmeyi amaçlar. Ders laboratuvar ortamında, her öğrenciye bir bilgisayar düşecek şekilde yürütülmektedir.

İlk derslerde bilgisayara ilişkin terimleri kavramanız sağlanacaktır. İlerleyen derslerde tüm hayatınız boyunca kullanacağınız bazı özel programlara yönelik beceri kazanacaksınız.

Ders müfredatı, okulumuzun imkanları dahilinde olabildiğince güncel tutulmaya çalışılmaktadır.

DERS NOTLARI (pdf)

Ders Notu B1K01: Genel Tanımlar